Skurcz w klatce piersiowej - co może być jego powodem?

Wczoraj byłem na tzw. ćwiczeniach powiedzmy sobie wf, a mam już 60 lat. Wieczorową porą dostałem skurczu w klatce piersiowej, natychmiast wziąłem tabletkę Lacipl 0,4 mg, który biorę codziennie.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Szanowny Panie!

Opis dolegliwości przez Pana przedstawionych jest mało precyzyjny. Jeśli jednak ów "skurcz" można zastąpić którymś z określeń:dławienie, rozpieranie, ucisk, ciężar, pieczenie, duszność, to są to objawy niepokojące. Bez wątpienia nie należy ich lekceważyć i jak najszybciej udać się do lekarza.

Niezbędne będzie dokładne opisanie objawów, okoliczności ich występowania, czasu trwania, od jak dawna się pojawiają. Ponadto konieczne będzie badanie fizykalne i badania dodatkowe mi.in. EKG.

Pozdrawiam serdecznie