Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skurcz wypieracza pęcherza w pozycji stojącej

Witam ponownie i dziekuje.Kobieta 57 nietrzymanie moczu w dzien i w nocy.Urodynamika-opis W badaniu cystometrycznym stwierdzono pecherz moczowy o prawidlowej podatnosci sciany,czuciu glebokim i pojemnosci.po podaniu220ml plynu do pecherza i przyjeciu postawy stojacej.obserwowano skurcz wypieracza powodujacy masywne uciekanie plynu.dodatnia proba kaszlowa,prawidlowy przeplyw cewk.,po mikcji brak zalegania.RTG - brak zwapnien w rzucie ukl.mocz.nerki prawidlowe,moczowody i pecherz prawidlowe.
KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam, KAŻDE badanie urodynamiczne powinno być opisane i powinien być podany wynik końcowy (rezultat, komentarz, wniosek, diagnoza) przez badającego lekarza. Bez tego badanie ma bardzo małą wartość. Na podstawie tego szczątkowego Pani opisu (bez obejrzenia krzywych i wykresu) mogę podejrzewać postać mieszaną nietrzymania moczu (wysiłkowe + nadreaktywność), ale to są tylko przypuszczenia, bez istotnej wartości klinicznej, a zwłaszcza bez sugestii co do leczenia. To wszystko trochę mało... Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy