Skurcz wypieracza pęcherza w pozycji stojącej

Witam ponownie i dziekuje.Kobieta 57 nietrzymanie moczu w dzien i w nocy.Urodynamika-opis W badaniu cystometrycznym stwierdzono pecherz moczowy o prawidlowej podatnosci sciany,czuciu glebokim i pojemnosci.po podaniu220ml plynu do pecherza i przyjeciu postawy stojacej.obserwowano skurcz wypieracza powodujacy masywne uciekanie plynu.dodatnia proba kaszlowa,prawidlowy przeplyw cewk.,po mikcji brak zalegania.RTG - brak zwapnien w rzucie ukl.mocz.nerki prawidlowe,moczowody i pecherz prawidlowe.

Witam, KAŻDE badanie urodynamiczne powinno być opisane i powinien być podany wynik końcowy (rezultat, komentarz, wniosek, diagnoza) przez badającego lekarza. Bez tego badanie ma bardzo małą wartość. Na podstawie tego szczątkowego Pani opisu (bez obejrzenia krzywych i wykresu) mogę podejrzewać postać mieszaną nietrzymania moczu (wysiłkowe + nadreaktywność), ale to są tylko przypuszczenia, bez istotnej wartości klinicznej, a zwłaszcza bez sugestii co do leczenia. To wszystko trochę mało... Pozdrawiam RH