Skurcze miesiąc przed planowym porodem

Witam termin porodu ma 21 grudnia.wczoraj od godziny 14 zaczęły się skurcze praktycznie co 5 min może tez co 7 do końca chyba regularne nie były.po 3,5 godziny było z 30 min przerwy potem znowu co chwile skurcze o silnym i słabszym nasileniu na wieczór wzięłam 2 tab nospe forte skurcze były dalej ale o mniejszym nasileniu i tak praktycznie do rana. czy takie skurcze mogą doprowadzić do rozwierania się juz macicy.?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udac sie do lekarza prowadzacego ciąże lub do lekarza ginekologa izby przyjęć szpitala ginekologicznego. Konieczne jest badanie lekarskie aby moc coś więcej powiedzieć.