Skurcze w podbrzuszu i delikatne plamienie a prawdopodobieństwo zapłodnienia

Opis sytuacji: 12.11 drugi z dni płodnych, jest wyraźnie śluz owulacyjny. Tego dnia odbył się stosunek. 16.11. wystąpiło delikatne plamienie, jaśniutka krew w niewielkiej ilości. Od 17.11 lekkie pobolewanie i delikatne skurcze w dole brzucha. Czy to może sugerować zagnieżdżenie zarodka? Czy jest sens robić już (19.11) test beta hcg?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Objawy mogą sugerować ciążę ale jest jeszcze najprawdopodobniej za wcześnie na pozytywny wynik badania beta-hcg. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do Poradni Ginekologicznej.