Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Naraya Plus w ostatnich dniach przyjmowania

Witam serdecznie, chciałam zapytać czy przy tabletkach antykoncepcyjnych Naraya Plus stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia w ostatnich dniach tabletek aktywnych (np. 22) jest zabezpieczony? skoro po nim do zażycia są tylko dwie aktywne tabletki, a potem juz tylko placebo? Czy w takim przypadku owulacja bedzie zatrzymana?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku prawidłowego stosowania antykoncepcji hormonalnej zabezpieczenie przed ciążą występuje zarówno podczas stosowania tabletek aktywnych jak i tabletek placebo. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.