Test ciążowy przy stosowaniu tabletek Naraya Plus

Witam, Przyjmuje tabletki Naraya Plus (24 tabletki z hormonami 4 placebo). W tym miesiacu zapomnialam o jednej tabletce, nastepnego dnia wzielam dwie. Jestem wlasnie w przerwie kiedy powinnam brac te tabletki placebo. Okres sie nie pojawil. Czy powinnam wykonac test ciazowy jesli do ostatniego dnia (czwartego) okres sie nie pojawi? Czy juz wtedy taki test bedzie miarodajny? To prawda, ze jesli ma sie podejrzenie zajscia w ciazy, powinno sie NIE przyjmowac kolejnego opakowania?

Aleksander Ropielewski

Pojedynczy brak wystąpienia krwawienia z odstawienia ie musi świadczyć o ciąży. Faktycznie w przypadku podejrzenia i potwierdzonej ciąży nie należy stosować antykoncepcji hormonalnej. Ciężko mi się dokładniej ustosunkować do Pani zapytania ponieważ nie wiem którego dnia zapomniała Pani przyjąć tabletki. Jeżeli miało to miejsce w pierwszych 7 dniach przyjmowania tabletek to istnieje szansa, że jest Pani w ciąży większa niż w przypadku pominięcia tabletki w późniejszych dniach.