Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Regulon

Witam, lekarz zalecil zmiane tabletek antykoncepcyjnych z syndi 35 na regulon. nowe tabletki zaczelam brac przy pierwszym krwawieniu po odstawieniu (tak jak jest zalecone). jutro koncze 1sze opakowanie regulonu. dzisiaj wspolzylam, i prezerwatywa pekla/miala wade produkcji, dlatego zastanawiam sie czy mam teraz zazyc tabletke do 24h po wspolzyciu aby uniknac ciazy, czy tez nie jest to konieczne, bo nowe tabletki, ktore biore od 3 tyg juz mnie chronia? bede bardzo wdzieczna za porade!
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Z zamieszczonego opisu wynika, że prawidłowo rozpoczęła Pani stosowanie nowego preparatu antykoncepcyjnego. Oznacza to, że jest Pani w pełni zabezpieczona już od pierwszej tabletki. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Nie ma także potrzeby stosowania tabletki "po" stosunku.