Skuteczność zabiegu ostrzyknięcia stóp botoksem

Witam, zachecona przez dermatologa (jedyna skuteczna metoda) poddalam sie zabiegowi ostrzykniecia stop botoksem (nadpotliwosc). Po 1-ym nieskutecznym zabieg powtorzono - nadal bez rezultatu. Czy jest to mozliwe? Czy jest w ogole szansa na pozbycie sie tego problemu? Podana dawka to byla pelna ampulka, chyba 50ml, koszt jak mi powiedziano ok 1000zl. Na nastepne pytanie czy byla przeprowadzona proba Minora nie znam odpowiedzi. Lekarz robil jakis "test", ale nie podal nazwy.

Witam
Może warto spróbować jeszcze raz po kolejnym przeprowadzeniu testu Minora. Czasem warto zmienić na inny preparat toksyny botulinowej. Zazwyczaj przy nadpotliwości podajemy łącznie 100 jednostek w przeliczeniu na Botox. Może była to zbyt mała dawka.
bardzo rzadko zdarza się, że nie ma efektu po zabiegu.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Proszę zapytać jakim preparatem i w jakiej objętości był wykonywany zabieg.Niepokoi mnie cena bo przeliczając na zastosowanie leczenia skuteczną dawką jest za niska. Odpisuję Pani z Łodzi a u nas ceny są o ok 30% niższe niż w Warszawie .

Z reguły jest to skuteczna metoda, choć efekt przemija po kilku miesiącach. Być może trzeba podać większą dawkę i więcej albo w innym rozcieńczeniu. Proszę się udać do lekarza, który wykonał zabieg. Na pewno coś pradzi.

Powinna Pani mieć wykonany test Minora, ponieważ tylko wtedy widać dokładnie w które miejsca trzeba podać toksynę. Poza tym ważne jest jaki rodzaj toksyny został podany i w jakim stężeniu. Dziwi brak efektu i niska cena.