Skutki brania tabletek zapobiegających ciąży po odbytym stosunku

Witam.. 9 października miałam okres a 27 października doszło do współżycia.. 29.10.2013 wzięłam "pigułkę po" i krwawienie nastąpiło 4.11.2013 strasznie źle się czułam i wybrałam się do ginekologa żeby dowiedzieć się czy na pewno nie jestem w ciąży.. wykluczył ciążę lecz okres mi się spóźnia ponieważ powinnam dostać 30.11.2013 czy powodem spóźniania się okresu była ta tabletka Escapelle???

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Najprawdopodobniej przesunięcie terminu krwawienia jest spowodowane przyjęciem dużej dawki hormonów. Dla pewności warto jednak wykonać test ciążowy. Jeśli ciąża zostanie wykluczona a krwawienie nie pojawi się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.