Skutki ostrego odmiedniczkowego zapalenia nerek u 18-miesięcznej córki
Moja 18 miesięczna córka przebyła właśnie ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek. Za trzy miesiące będzie miała wykonaną scyntygrafię, która ma wykazać, czy w wyniku choroby doszło do powstania blizn pozapalnych. Czym w dalszym życiu może skutkować obecność takich zmian/blizn w nerkach tak małego dziecka. Była to pierwsza infekcja, w usg układu moczowego nie znaleziono wad w budowie układu. Leczona była 10 dniową terapią antybiotykową.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Występowanie tego typu blizn pozapalnych w nerkach zmniejsza objętość prawidłowego miąższu nerek, co zwiększa szanse na niewydolność nerek w przyszłości.