Skutki rezonansu magnetycznego jamy brzusznej

Proszę mi powiedzieć jakie sa negatywne skutki rezonansu magnetycznego jamy brzusznej jeśli zapomniało się zdjąć spodnie z metalowym zamkiem. Czy sa jakieś skutki uboczne w takiej sytuacji?

Witam serdecznie,

Skutkiem, jaki może powstać w wyniku reakcji metalu, który oddziałuje z silnym polem magnetycznym wykorzystywanym w badaniach MRI, jest przyciągnięcie go przez magnes. Drugim skutkiem jest poparzenie miejscowe skóry w miejscu metalowego zamka, ponieważ silne pole magnetyczne powoduje rozgrzanie metalu. Jednak z reguły zamki błyskawiczne nie powoduję wyżej wymienionych skutków. Jedynie pozostawione w trakcie badania, mogą zniekształcać powstałe obrazy. Jednakże zwykle personel przed badaniem prosi pacjenta o ściągnięcie wszystkich metalowych rzeczy itp., więc opisane sytuacje nie mogą mieć miejsca.
Jeśli wystąpiły jakieś objawy u Pani po badaniu MRI, to proszę udać się do lekarza rodzinnego w celu konsultacji.

Pozdrawiam.