Operacja z otwarciem klatki piersiowej a rezonans magnetyczny

W pazdzierniku 2004r byłem operowany a II klinice Kardiochirurgi w Aninie, z otwarcie klatki piersiowej. Teraz mam skierowanie na badanie rezonansem magnetycznym. Usiłuję się dowiedzieć czy do zespolenia mojego mostka użyto klamer metalowych, co wykluczało by rezonans, czy jakiegoś innego materiału, (do bezpiecznego poddania się badaniu rezonansem)?

To musi Pan sobie wyjaśnić w Klinice Kardiochirurgii, gdzie Pan był operowany. Niestety muszę wnieść jednak podejrzenie, że klamry są metalowe. Jednak dość często używa się klamer tytanowych, które nie wchodzą w reakcje z polem magnetycznym. Konkretnych informacji na ten temat może Pan tylko uzyskać w Klinice operującej w przeszłości Pana.