Szkodliwość rezonansu magnetycznego

Mam pytanie, mój syn ma guza na kręgosłupie (tłuszczak lub naczyniak) dokładnie nie wiemy. Jest usytuowany w kanale kręgowym odcinka piersiowego. Robimy rezonans średnio co roku, aby sprawdzić, czy guz nie rośnie. Czy to nie za często, czy synowi to nie szkodzi? Syn ma 26 lat.

Witam! Rezonans magnetyczny to badanie w polu magnetycznym, które nie jest wg obecnego stanu wiedzy istotnie niebezpieczne dla człowieka - chyba, że pacjent posiada stymulator serca, czy inne protezy gł. metalowe, "reagujące" z polem magnetycznym. Jeśli tylko pacjent ich nie posiada i nie jest uczulony na kontrast z gadoliną, jest to badanie względnie bezpieczne, a na pewno bezpieczniejsze niż tomografia komputerowa czy RTG, które wykorzystują promieniowanie jonizujące. Pozdrawiam