Czy stan po drutowaniu mostku jest przeciwwskazaniem do rezonansu wątroby?

Miałem operację serca 30 lat temu, mam zdrutowany mostek, wybieram się na rezonans wątroby, czy pozostałe po operacji druty mogą być przeszkodą do wykonania badania?Serdecznie pozdrawiam,Krzysztof

Wszystko zależy z jakiego materiału był użyty szew metalowy do zeszycia mostka. Niestety szwy stosowane 30 lat temu mogą być aktywne w rezonansie. Decyzję w sprawie tego czy może mieć Pan wykonane to badanie musi podjąć bezpośrednio ośrodek radiologiczny, gdzie Pan będzie miał to badanie.