Stały mostek metalowy w uzębieniu - czy może być przeszkodą w badaniu MR głowy?

Witam. Czy stały mostek metalowy w uzębieniu może być przeszkodą w badaniu MR głowy?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Metalowy mostek może być przeciwwskazaniem do takiego badania.

Ogólne przeciwwskazania bezwzględne są następujące:

-rozrusznik serca;
-proteza naczyniowa;
-sztuczna zastawka serca;
-sztucznie biodro;
-metalowy gwóźdź lub płytka.

Należy jednak pamiętać, iż czasami korzyści badania przeważają ryzyko i takie badanie należy wykonać.

Myślę, że najlepiej udać się do pracowni, gdzie będzie wykonane badanie, poinformować o tym lekarza i jeżeli to możliwe przedstawić mu z czego dokładnie jest zrobiony most. Wtedy decyzja zostanie podjęta.

Pozdrawiam!