Badania obrazowe głowy a obecność zastawki

Witam.Czy jesli mam zastawke w glowie to moge wykonac rezonans magnetyczny czy tylko tomografie?

Witam serdecznie,

Jeśli ma Pani na myśli zastawkę drenującą w wodogłowiu, to z reguły nie ma przeciwwskazań do wykonania badania, ale zalecałbym konsultację w pracownią MRI, co do możliwości wykonania badania. Przeciwwskazaniem bezwzględnym jest klips naczyniowy po operacji tętniaka mózgu. Wówczas można wykonać np. tomografię komputerową.
Sugeruję aby skonsultowała się Pani z lekarzem prowadzącym, który kieruję Panią na badanie MRI bądź jak wyżej, z pracownią MRI.

Pozdrawiam.