Czy rezonans magnetyczny może być wykonany u osób z żylakami przełyku?

Witam - Panie doktorze czy rezonans magnetyczny kręgosłupa (całego ponieważ zmiany widoczne na rentgenie obejmują aktualnie cały kręgosłup) może być wykonany u osoby z żylakami przełyku ? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Żylaki przełyku nie są przeciwwskazaniem do wykonania badań radiologicznych. Przeciwwskazania do rezonansu magnetycznego związane są z występowaniem elementów metalowych w organizmie, np: rozrusznik serca, stent, sztuczna zastawka serca, sztuczne biodro itp itd.

Przed wykonaniem badania lekarz zbierze z Panią wywiad lub będzie musiał/a Pan/i wypełnić ankietę odpowiadając na pytania związane z Pana/i stanem zdrowia.
Pozdrawiam.