Lipanthyl i jego skutki uboczne leku

Witam. Mam 52 lata. Z uwagi na wynik poziomu moich trójglicerydów 300 miligramów/dl, lekarz przepisał mi Lipanthyl 267 (biorę go jak na razie dwa tygodnie). Przyznam się, że do tej pory dosyć często i bardzo chętnie sięgałam po słodycze. Przy wzroście 164 centymetry ważę 60 kilogramy. Proszę o odpowiedź czy Liphantyl trzeba brać do końca życia, mimo tego, że spadnie poziom trójglicerydów? Bardzo obawiam się jego skutków ubocznych. Czy mogę się dowiedzieć jakich skutków ubocznych mogę się spodziewać? Czy jest może jakiś lek, który jest zamiennikiem Lipanthylu? W miarę dobrej cenie i bez skutków ubocznych? A może w ogóle nie muszę już niczego zażywać? Zaznaczam, że obecnie odstawiłam słodycze, więcej się ruszam - codziennie około jedną godzinę, na przykład spacer czy pływanie. Bardzo proszę o podpowiedzi.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest obserwacja poziomu i nie sądzę,aby była konieczność ciągłego przyjmowania. Proszę koniecznie powtórzyć badania po miesiącu od rozpoczęcia diety i zaczęcia przyjmowania leków i koniecznie udać się do lekarza prowadzącego leczenie.