Skutki uboczne leku Tamoxifen

Lekarz chemioterapeuta zapisał mi tamoxifen. Jakie skutki uboczne ma ten lek i jak zadbać aby jak najmniej było tych skutków działania leku.np jeśli powoduje osteoporozę to brać profilaktycznie wapno i wit d,jeśli chorobę oczu to iść do okulisty itd. I czy to dobry lek na raka piersi.bardzo złe znoszę leki i boje się ze umrę nie na raka tylko powikłania po lekach. Mam silna osteoporozę.dzieki za odpowiedz

Proszę wszystkie wątpliwości wyjaśnić z onkologiem prowadzącym zlecającym leczenie! Ja za mało wiem o stanie ogólnym Pani zdrowia,aby móc autorytatywnie odpowiedzieć! zż