Skutki uboczne operacji kregosłupa ze stabilizacją

SZANOWNY Panie doktorze jestem zakwalifikowana do operacji ze stabilizacja/stenoza L 3-S1/ mam 59 lat - bardzo sie boje , prosze powiedziec jakie moga byc uboczne skutki tej operacji - tak poprostu zapytam czy przezyje te operacje , bylam juz dwukrotnie operowana na kregoslup , ale nigdy tak bardzo sie nie balam jak teraz .Bardzo prosze szczerze powiedziec czy powinnam sie poddac tej operacji oczekuje w kolejce . pozdrawiam -

Lek. Tomasz Budlewski

Każdy nawet najmniejszy zabieg może powodować powikłania. Proponuje udać się do ortopedy, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Przed operacją powinna Pani skorzystać z rehabilitacji aby zobaczyć czy jest skuteczna i można uniknąć postępowania operacyjnego. Ponadto wszystko zależy od objawów i dolegliwości. Od tego jak bardzo utrudniają nam one życie. Pochopnie proszę się nie decydować na operacje - powinna być ona ostatecznością.