Skutki uboczne po znieczuleniu ogólnym po operacji usunięcia trzeciego migdałka

Moje dziecko mialo usuwany trzeci migdał, po wybudzeniu farmakologicznym, nie mogło złapac powietrza po czym 4 dni nie jadło, nie pilo tylko odpoczywało. Podawane były oczywiscie kroplówki i stwierdzono dzialania niepożądane po znieczuleniu. Teraz znowu ma miec wycinane migdałki, boczne i jestem ciekawa w jaki inny sposób mozna go znieczulic? Prosze o pomoc Magda

Jeśli ktoś powiedział Pani, że niejedzenie i picie spowodowane jest znieczuleniem to skłamał. Usunięcie 3 migdałka jak i każde inne zabiegi w okolicy gardła wiążą się z tym że musi się wygoić miejsce zabiegu. Jest to związane niestety z bólem. przełykanie różnych potraw będzie drażniło tą okolicę więc nie jest niczym nadzwyczajnym, że wrażliwe na ból dziecko nie będzie chciało jeść i pić bo go po prostu będzie bolało. Co do zabiegu usunięcia migdałków podniebiennych to również jest znieczulenie ogólne.