Słabsze krwawienie po zażyciu drugiego opakowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Mam nietypowe pytanie. Stosuje tabl antykoncepcyjne. Ostatni raz współżyłam z chłopakiem 1,5 miesiąca temu. Po tym współżyciu przy przerwie w przyjmowaniu dostałam normalne krwawienie, które było bardziej obfite niż zwykle. Teraz po przyjęciu następnego opakowania krawieniue było znacznie krótsze i słabsze. W ostatni dzień był brązowy śluz i do tego mocny ból jajników. Czy jest ryzyko ciązy? skąd może być ten ból i słabsze krwawienie?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli przyjmowała Pani tabletki zgodnie z zaleceniami lekarza i producenta, to ryzyko zajścia w ciążę wynosi poniżej 1% na rok. Podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych wraz z wydłużeniem terapii krwawienia mogą być mniej obfite lub skąpe, i towarzyszyć im mogą opisane przez Panią objawy. Jeżeli jednak czuje Pani, ze ból lub krwawienie są szczególnie niepokojące proszę udać się do ginekologa.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski