Słabsze ruchy bliźniąt w 25. tygodniu ciąży

Witam.Jestem w 25 tygodniu ciąży bliźniaczej(bliźnięta dwujajowe).Od kilku dni wydaje mi się,że ruchy jednego z bliźniąt są słabsze i rzadsze.Jednak tydzień temu byłam na USG 4D i wszystko było OK(w tym ruchy dzieci).4 dni temu miałam wizytę u ginekologa,on także wykonał USG i wszystko było dobrze(tętno obu praw.)Może ma to związek z tym,że ten bliźniak był wcześniej inaczej położony(dawniej główkowo,teraz podłużnie miednicowo).Wyniki ogólne badań mam bardzo dobre.Czy powinnam się niepokoić?Wczoraj w nocy w ciągu godziny naliczylam mu 27 ruchów,a dzisiaj w południe 7-8 w ciągu godziny(ale one są aktywniejsze nocą).

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli coś Panią niepokoi warto udać się do lekarza ginekologa aby sprawdzić. Bez badani nie można nic tak naprawdę powiedzieć.