Ślad wolnego płynu w jamie macicy

Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie opisu USG, mam 65 lat. usg transvaginalne t. m p/p o wymiarach 5,35x2,34cm; Endometrium liniowe, śladowe, zanikowe; Ślad wolnego płynu w jamie macicy; w dnie macicy i lewym rogu dwa mięśniaczki, większy o średnicy 2,1 cm , mniejszy o średnicy 1,57cm; Przydatki obustronnie drobne, zanikowe, odpowiednie do wieku; Niezmieniona przestrzeń zaotrzewnowa wolna; Grubość ściany pęcherza 3 - 4 mm; Rozdęte pętle esicy; Jak należy leczyć opisane nieprawidłowości.

- w zakresie normy co do wieku
Endometrium liniowe, śladowe, zanikowe;
- wynik prawidłowy
Ślad wolnego płynu w jamie macicy;
- taka ilość płynu nie budzi niepokoju, może zdarzyć się także w prawidłowej macicy, nie wymaga to leczenia
w dnie macicy i lewym rogu dwa mięśniaczki, większy o średnicy 2,1 cm , mniejszy o średnicy 1,57cm;
- niewielkie mięśniaki nie wymagają leczenia tylko obserwacji czyli okresowego USG
Przydatki obustronnie drobne, zanikowe, odpowiednie do wieku; Niezmieniona przestrzeń zaotrzewnowa wolna; Grubość ściany pęcherza 3 - 4 mm;
- prawidłowy wynik
Rozdęte pętle esicy;
- interpretacja wyniku zależy od objawów prezentowanych przez pacjentkę, jeśli są podejrzenia patologii w zakresie jelita grubego wskazana byłaby kolonoskopia, czasami taki wynik może być tylko objawem zaparć czy braku przygotowania jelit do badania (dawno nie oddany stolec), interpretacją powinien zająć się lekarz, który kierował na badanie USG