Ślady po ukąszeniu owadów na nodze wymagającej założenie gipsu

Czy kilka śladów po ukąszeniu owadów (najprawdopodobniej odczyn alergiczny po prusaku) może unieważnić wymagającą założenia gipsu do samej pachwiny operację ortopedyczną nogi na której te ślady występują? W tą środe mam operację i boje się, że doktor odeśle mnie do domu..

Witam;
jest to prawdopodobny scenariusz. Jeśli etiologia zmian nie jest do końca poznana to lepiej przełożyć planowy zabieg do czasu wygojenia zmian by zminimalizować ryzyko infekcji i uniknąć potencjalnych problemów z gojeniem skóry.