Śluz w dniach niepłodnych a obawy przed ciążą

Witam, 12 marca dostałam okres, a 21 marca wzielam escapelle po godzinie ponieważ pekla prezerwatywa. Po tym zdarzeniu dostałam 25 marca kolejny okres. Od tego czasu współżyłam 4 razy zabezpieczajac sie prezerwatywa, marwie sie ze moge byc w ciąży poniewaz nadal mam sluz plodny a z kalendarza wynika, ze dni plodne minely. Okres dostaje co około 35 dni. Zrobilam test ciążowy lecz wyszedł negatywny. Czy mam czekać spokojnie na okres i nie przejmowac sie tym śluzem?

Lek. Tomasz Budlewski

Po przyjęciu tabletki awaryjnej mogą występować różne objawy. Proponuje dla pewności wykonać badanie beta hcg z krwi oraz udać się do lekarza ginekologa.