Spadek hemoglobiny i hematokrytu

ostatnio mialam dosc ostry spadek hemoglobiny jak rowniez hematokrytu po leczeniu hemoglobine mam 12.3 a hematokryt 35.7% co to ma znaczyc i co to jest ten hematokryt prosze o porade
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Odpowiadając na Pani pytania:
- hematokryt to stosunek objętości krwinek czerwonych do objętości całej krwi,
- wzrost wartości hemoglobiny i hematokrytu do wartości prawidłowych świadczą o tym, że lekarz prawidłowo wskazał przyczynę spadku powyższych wartości i zastosował prawidłowe i skuteczne leczenie.