Czy choroba mogła spowodować spadek wartości krwi?

Witam! Trenuję triathlon i regularnie raz w miesiącu przeprowadzam morfologię krwi. Jednak przez 3tyg chorowałem (grypa) i brałem antybiotyki. Moje ostatnie badanie krwi wykazało, że mam anemię (hemoglobina 13, czerwone krwinki 4,3, hematokryt 39,3). Czy choroba mogła spowodować taki spadek tych wartości? Wcześniej wszystko było w normie.

Magdalena Mroczek

Należy raczej poszukać innych przyczyn spadku hemoglobiny i hematokrytu. Istotny jest parametr MCV. Wynik, dalsze badania i leczenie najlepiej skonsultować z lekarzem rodzinnym.