Wpływ antybiotykoterapii na wyniki badań krwi

Witam! Trenuję triathlon i raz na miesiąc przeprowadzam morfologię krwi. Ostatnie wyniki były wszystkie w normie, ostatnie badania niestety stwierdziły u mnie anemię (hematokryt 39, hemoglobina 13, czerwone krwinki 4,4. Niestety między dwoma badaniami byłem chory i zażywałem antybiotyk, czy mógł on spowodować taką reakcję organizmu?

Witam. Wyniki badań znajdują się na dolnej granicy normy. Najprawdopodobniej spowodowane jest to przebytą infekcją. Obraz krwi powinien znormalizować się samoistnie.