Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki morfologii a podstawy do niepokoju

Witam serdecznie, czy mogę prosić o weryfikację wyników badań. Jestem kobietą, mam 29 lat i 1,5 roku temu urodziłam dziecko. Oto moje wyniki: WBC 4,25 RBC 4,37 Hemoglobina 12,7 Hematokryt 37,9% MCV 86,7 MCH 29,1 MCHC 33,5 płytki krwi 329 RDW-CV 13,2% MPV 12,5 i opad krwinek po 1 h wynosi 16 mm. Niepokoi mnie podwyższone MPV i obniżone WBC no i oczywiście opad krwinek. Bardzo proszę o informacje czy coś się dzieje, czy coś mi dolega. Nadmienię tylko, że badania zostały wykonane w 8 dniu cyklu, czyli chwilę po miesiączce. Pozdrawiam!

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Witam! Niestety nie przedstawiła Pani wartości referencyjnych danego laboratorium wobec tego w odpowiedzi odniosę się do norm standardowych oraz Pani opisu. Przedstawione wyniki morfologii krwi i OB nie sugerują istotnych nieprawidłowości. WBC i MPV mogą znajdować się przy granicy normy w laboratorium wykonującym badanie, co nie ma znaczenia klinicznego. Dodam, że według standardowych norm WBC znajdowałoby się w normie, która wynosi 4-10 tys./mm3. MPV jest parametrem dodatkowym opisującym wielkość płytek krwi, ale przy prawidłowej liczbie płytek nie ma znaczenia klinicznego. Jeśli chodzi o OB to miesiączka, jak czas tuż po miesiączce może spowodować niewielkie przyspieszenie opadu krwinek (odczynu biernackiego). Podsumowując przedstawione wyniki nie zawierają istotnych nieprawidłowości, którymi należałoby się martwić.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy