Spadek wyników po transfuzji krwi

Wyniki badan : WBC 3,31, HBG 6,9, hematoktyt 24,4, MCV 60,10, MSHC 28,30, dwa lata temu miałam transuzje krwi, i znowu wynki spadłu , dwa tygodnie temu znowu transuzja , źle się czuję mam straszne problemy z koncentracją . Grupa krwi A mam 53 lata . Lekarze mówią ze moga być przyczyna obfite miesiaczki. Ale ja całe życie mam obfite miesiaczki i mogę nawet powiedzieć że teraz są mniej. Zawsze miałam niedokrwistość ale nie aż taką. wyniki nieznacznie odbiegały od normy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanych wynikach nieprawidłowe są zarówno obniżone krwinki białe jak i bardzo nasilona anemia, najpewniej z niedoboru żelaza (obniżone MCV). Konieczna jest dokładna diagnostyka anemii, w tym diagnostyka ginekologiczna. Jeśli otrzymała Pani transfuzje, najpewniej jest Pani w szpitalu. Jeśli tak, proszę zaufać lekarzowi prowadzącemu, który bez wątpienia właściwie pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.