Proszę o przetłumaczenie mi moich wyników morfologii? Czy to jest anemia?

Od trzech miesięcy leczę się na zapalenie jelita grubego, połączone z obfitymi krwawieniami, wobec tego zrobiłam sobie badanie krwi. Oto wyniki: WBC 5,9; RBC 3.88; HGB10.9; HCT 33.8; MCW 87.1; MCH 28.1; MCHC 32.2; PLT 243; LYMPH 19.8%; MXD 10.1%; NEUT 70.1%; LYMPH*1.2; MXD*0.6; NEUT*4.1; RDW-CV 14.4%; PDW 13.1; MPV 11.0; P-LCR 33.4; Brałam antybiotyki, mesalazyne, hydrokortyzony, probiotyki, controloc, prednisol w czopkach, lignokaine przeciwbólowo. Oprócz antybiotyku wszystkie leki biorę nadal, mesalazyne w mniejszej dawce. Zmieniłam też dietę. Mam 52 lata, mam też mięśniaki macicy. Czy to wszystko jest powodem anemii? Co w tym wypadku powinnam zrobić? Gdyż usłyszałam od lekarza, że anemia w moim wypadku może postępować. Bralam też lek przeciwzakrzepowy, ale go na razie odstawiłam, ponieważ powodował u mnie zbyt intensywne krwawienia.
52 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani!

W Pani przypadku przyczyną niedokrwistości (anemii) jest najpewniej choroba zapalna jelit i związene z nią utraty krwi. Długotrwała utrata krwi prowadzi bowiem do niedokrwistości z niedoboru żelaza.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty