Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Proszę o przetłumaczenie mi moich wyników morfologii? Czy to jest anemia?

Od trzech miesięcy leczę się na zapalenie jelita grubego, połączone z obfitymi krwawieniami, wobec tego zrobiłam sobie badanie krwi. Oto wyniki: WBC 5,9; RBC 3.88; HGB10.9; HCT 33.8; MCW 87.1; MCH 28.1; MCHC 32.2; PLT 243; LYMPH 19.8%; MXD 10.1%; NEUT 70.1%; LYMPH*1.2; MXD*0.6; NEUT*4.1; RDW-CV 14.4%; PDW 13.1; MPV 11.0; P-LCR 33.4; Brałam antybiotyki, mesalazyne, hydrokortyzony, probiotyki, controloc, prednisol w czopkach, lignokaine przeciwbólowo. Oprócz antybiotyku wszystkie leki biorę nadal, mesalazyne w mniejszej dawce. Zmieniłam też dietę. Mam 52 lata, mam też mięśniaki macicy. Czy to wszystko jest powodem anemii? Co w tym wypadku powinnam zrobić? Gdyż usłyszałam od lekarza, że anemia w moim wypadku może postępować. Bralam też lek przeciwzakrzepowy, ale go na razie odstawiłam, ponieważ powodował u mnie zbyt intensywne krwawienia.
52 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowna Pani!

W Pani przypadku przyczyną niedokrwistości (anemii) jest najpewniej choroba zapalna jelit i związene z nią utraty krwi. Długotrwała utrata krwi prowadzi bowiem do niedokrwistości z niedoboru żelaza.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy