Sperma i seks

Gdy dziewczyna bawi się moim penisem dość długo rękami to zauważyłem na nim taki jakby śluz ale nie poczułem ze dostałem wytrysk. Czy w tym sluzie są plemniki? A druga sprawa dotyczy tego, że planujemy z dziewczyną zabezpieczyć się czymś poza prezerwatywą. Myślę o globulkach lub o tabletkach antykoncepcyjnych i tu jest pytanie: Czy stosując prezerwatywę a do tego albo globulki lub tabletki antykoncepcyjne to gdy dostane wytrysku w gumce zdejmę ją umyje w mydle penisa i ręce a następnie założę nową prezerwatywę to mogę tak się kochać nawet 5 czy 6 razy? Gdybym tak samo robił, stosując samą prezerwatywę to jest ryzyko większego zajścia w ciąże? Zainteresowany
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Wydzielina pozostająca na prąciu to preejakulat, naturalny lubrykant wydostający się z cewki w trakcie podniecenia. Zawiera on nieznaczną ilość plemników mogących jednak prowadzić do zapłodnienia.

Wspomniane przez Ciebie metody zabezpieczenia stosowane są głównie przez kobiety, dlatego to Twoja partnerka powinna zdecydować o tej formie antykoncepcji.

Tabletki są zdecydowanie najpewniejszą metodą zabezpieczenia, ale wymagają stałej kontroli u ginekologa i mogą wywołać działania niepożądane, stąd konieczność zgody na tego typu zabezpieczenie. Zdecydowaną ich zaletą jest pełne zabezpieczenie bez konieczności stosowania dodatkowych metod antykoncepcji.

Jeżeli po każdej erekcji będziesz zdejmował prezerwatywę i mył ręce, by założyć nową ryzyko ciąży będzie znikome.

Pozdrawiam.