Sperma na wargach sromowych a prawdopodobieństwo ciąży

Witam, Jeśli miałam spermę tylko na łechtaczce i wargach sromowych, lecz nie doszło do stosunku, mogę być w ciąży? (jestem dziewicą).

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie ma znaczenia czy jest Pani dziewicą. W opisanym przypadku prawdopodobieństwo ciąży jest znikome.

Ciąża nie jest wykluczona, skoro nasienie było u wejścia pochwy, a lubrikacja (wilgotność pochwy) była zapewne obecna.
Pomyślcie o zabezpieczeniu! Pozdrawiam.
PS.Dziewictwo nie zabezpiecza przed ciążą ani przed chorobami przenoszonymi drogą płciową (STD).