Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spirala a czarne plamienie

Witam, Mam takie pytanie: Mam założoną spiralę od roku. Ostatnimi czasy moje miesiączki są nieregularne. Pojawiło się czarne plamienie, które mnie niepokoi.  Czego mogą to być objawy? Byłam miesiąc temu na USG, nie stwierdzono ciąży ani torbieli. Proszę o pomoc, pozdrawiam. Daria.

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Przy stosowaniu antykoncepcji w postaci spirali możliwe jest czasami plamienie. Ciemna krew oznacza krew żylną, pochodzącą z jamy macicy, tak jak podczas miesiączki. Jest to prawdopodobnie rekacja błony śluzowej macicy na ciało obce, jakim jest wkładka. Jeżeli ginekolog nie stwierdził niczego niepokojącego, proszę się nie martwić.

Jeżeli jednak plamienie miałoby kolor żywoczerwony, z towarzyszącym bólem brzucha, gorączką, należy koniecznie skontaktować się z lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy