Spirala a czarne plamienie

Witam, Mam takie pytanie: Mam założoną spiralę od roku. Ostatnimi czasy moje miesiączki są nieregularne. Pojawiło się czarne plamienie, które mnie niepokoi.  Czego mogą to być objawy? Byłam miesiąc temu na USG, nie stwierdzono ciąży ani torbieli. Proszę o pomoc, pozdrawiam. Daria.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przy stosowaniu antykoncepcji w postaci spirali możliwe jest czasami plamienie. Ciemna krew oznacza krew żylną, pochodzącą z jamy macicy, tak jak podczas miesiączki. Jest to prawdopodobnie rekacja błony śluzowej macicy na ciało obce, jakim jest wkładka. Jeżeli ginekolog nie stwierdził niczego niepokojącego, proszę się nie martwić.

Jeżeli jednak plamienie miałoby kolor żywoczerwony, z towarzyszącym bólem brzucha, gorączką, należy koniecznie skontaktować się z lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie