Spirala antykoncepcyjna a stosunek płciowy

Witam. Mam pytanie. Chciałabym się dowiedzie, czy ta nitka ze spirali wystaje? Jak przebiega stosunek płciowy? Czy to boli? Zastanawiam się nad założeniem, ale nurtują mnie te pytania.

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Przypominam, że wkładka wewnątrzmaciczna wkładana jest do jamy macicy (macica jest głeboko w brzuchu), a nie do pochwy (czyli narządu kobiecengo potrzebnego do kopulacji), dlatego obecność spirali specjalnie nie zaburza stosunku płciowego (choć niekiedy zdarza się, że partner skarży się na kłucie podczas stosunku). Nitka połączona ze spiralą wystaje z jamy macicy do pochwy (czyli nie wystaje na zewnątrz). Kobieta może włożyć palce do pochwy i wyczuć nitki palcami - ma wtedy pewność, że wkładka jest na swoim miejscu.

Założenie spirali nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, ale nie jest bardzo bolesne. Polecam artykuł: abcantykoncepcja.pl/antykoncepcja-wewnatrzmaciczna-pi-03-28.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy