Czy jest możliwe założenie spirali podczas pierwszej wizyty u lekarza?

Mam 29 lat. Urodziłam dziecko trzy lata temu, a następnego nie planuję. Chciałam założyć spirale. Czy jest możliwe założenie jej podczas pierwszej wizyty u lekarza? Jeśli tak to kiedy należy się umówić na wizytę? Dziękuję.

Witam,
Przed założeniem spirali antykoncepcyjnej lekarz musi przeprowadzić badanie ginekologiczne, które pozwala ocenić budowę macicy, czyli położenie jej szyjki i trzonu. Należy wcześniej wykluczyć ciążę, stany zapalne pochwy, mięśniaki.
Myślę ze może być potrzebne badanie USG narządu rodnego.
Decyzje podejmie jednak lekarz w czasie wizyty.

Spiralę zakłada się w ostatnim dniu krwawienia miesiączkowego (aby wykluczyć prawdopodobieństwo ciąży oraz uzyskać lepszy dostęp do jamy macicy).

pozdrawiam