Spirala wewnątrzmaciczna a objawy ciąży

Witam ! Mam założoną spiralę od dwóch lat. W ostatnim czasie mam wszelkie objawy ciąży , zachcianki jak i delikatnie zaokrąglony brzuch. W tym miesiącu miałam dwa razy okres, ale ten drugi był nie taki jak zwykle, jeden dzień krwawienia i trzy dni brązowa maź. Zrobiłam trzy testy ciążowe i wyszły negatywnie. Zanim dostanę sie do lekarza to zwariuję, a więc proszę o odpowiedź :)

Witam serdecznie. Pomimo dużej skuteczności antykoncepcyjnej wkładki wewnątrzmacicznej nie zabezpiecza ona przed ciążą w 100%. Podczas jej użytkowania może dojść do wielu powikłań, które przede wszystkim staja się przyczyną zmniejszenia efektu antykoncepcyjnego. Proszę wykonać test ciążowy.

Skoro 3 testy ciążowe były ujemne to ryzyko ciązy jest znikome. Ale skoro ma Pani wątpliwości to można przed wizytą u ginekologa zrobić poziom beta HCG i wtedy badanie będzie na 100%