Spłaszczenie fizjologicznej lordozy z następowymi początkowymi zmianami zwyrodnieniowymi
Mam silne drętwienie obu rąk, silne bóle szczególnie w nocy, wynik badania rtg kręgosłupa szyjnego: wykazuje spłaszczenie fizjologicznej lordozy z następowymi początkowymi zmianami zwyrodnieniowymi na krawędziach trzonów i w stawach unkowertebralnych. Nie można wykluczyć niestabilności na poziomie C4/ C5/ C6. Lekarz ogólny twierdzi, że wszystko ok

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam!
Opisane objawy zdecydowanie wymagają dokładniejszej diagnostyki. Wprawdzie podany wynik wskazuje tylko na nieznaczne zmiany zwyrodnieniowe, ale warto pamiętać, że RTG jest badaniem "grubym". Dobrze byłoby zatem gdyby lekarz podstawowej opieki zdrowotnej skierował Panią/Pana do specjalisty neurologa. Być może wskazane będzie wykonanie MRI.