Co znaczy wyrównanie lordozy szyjnej z tendencją do kifozy na poziomie C4-C5?
W dniu 14.08.2017r. miałam wypadek (auto wjechał o w tył mojego samochodu). Na trzeci bądź czwarty dzień po tym zdarezniu poczułam ból szyi. Na wyniku RTG opisano: Zwężenie przestrzeni m-kręgowych C4-C5-C6 i w mniejszym stopniu C6-C7 z początkowymi zmianami zwyrodnieniowymi na krawędziach trzonów C4 do C6. Wyrównanie lordozy szyjnej z tendencją do kifozy na poziomie C4-C5. Co oznacza taki opis?

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Wynik może świadczyć o przebytym zderzeniu komunikacyjnym oraz o zmianach zwyrodnieniowych. Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurologiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.