Spłaszczenie górno-bocznych zarysow rogów czołowych komór bocznych

Badanie mrl głowy: Wnioski: niespecyficzne ogniska hiperintensywne nadnamiotowo w istocie białej - naczyniopochodne? Zapalne? Wskazana dalszą diagnostyka w celu wyjaśnienia ich charakteru. Splaszczenie Górno-bocznych zarysow rogów czołowych komór bocznych. Mama ma 51 lat. Jak rozumieć te wyniki? Czy to coś groźnego? Proszę o odpowiedź

Lekarz rozpoznanie stawia w oparciu o dokładną znajomość objawów oraz badanie pacjenta.
Ważne są też inne informacje jak np choroby dodatkowe, przyjmowane leki, choroby w rodzinie itd.

Proszę z wynikiem badania udać się do lekarza, wynik każdego badania interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.