Owalny obszar hyperintensywny w sąsiedztwie nieposzerzonego rogu czołowej lewej komory bocznej
Proszę o próbę interpretacji wyniku badania MR: W sąsiedztwie nieposzerzonego rogu czołowej lewej komory bocznej owalny obszar hyperintensywny w T2 i FLAIR wielkości 12x6 mm, hypointensywny w T1, nie wykazuje ograniczenia dyfuzji wody, ani wzmocnienia kontrastowego, bez efektu masy.

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Wynik badania MR głowy powinien być zinterpretowany w oparciu o występujące objawy oraz wyniki innych badań dodatkowych. Proszę zatem udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.