W sąsiedztwie lewego płata czołowego torbiel pajęczynówki

Tomografia rezonansu magnetycznego głowy wykonana FSE,SE i GE w obrazach T1 i T2-zależnych oraz FLAIR I SWI wykazuje w sąsiedztwie lewego płata czołowego torbiel pajęczynówki wielkości 20*6mm.W szyszynce torbiel wielkości 8mm.Innych zmian patologicznych w tym zmian ogniskowych w istocie białej i szarej mózgowia nie stwierdza się. Na podstawie tego opisu rezonansu czy to jest coś poważnego czy jakoś takie torbiele się leczy i czy te torbiele mogą urosnąć?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wdrożenie leczenia zależy od występowania objawów. Jeśli zmiany są bezobjawowe to zwykle zalecana jest okresowa obserwacja. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.