Co oznacza ten opis MRI głowy z kontrastem?

Dobry wieczór, prosze o interpretacje opisu badania MRI głowy z kontrastem. Pacjent 12 lat. Objawy: poranne wymity, bol głowy, również popołudniami silne bóle podczas, ktorych syn musi sie położyć i spi okolo 1-2 godziny. Tomografia rezonansu magnetycznego mózgowia wykonana sekwencjami FSA, SE i GE w obrazach T1 i T2 zależnych w sekwencji flair, dwi i swi oraz ze wzmocnieniem kontrastowym. Po obu stronach robaka móżdżku widoczne są symetrycznie pojedyncze bardzo drobne ogniska o sygnale zbliżonym do kory mózgowej i wymiarach rzędu 3x1,5mm Bez cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Ich obraz łagodny trudny do oceny z uwagi na małe rozmiary - być może dyskretne ogniska heterotopii istoty szarej? zwraca uwagę prawy migdałek móżdżku schodzący na około 5 mm poniżej płaszczyzny otworu Wielkiego co stanowi granicę normy. Bardzo dziekuje.

KONIECZNE OMÓWIENIE Z NEUROLOGIEM DZIECIĘCYM , ktory widział i BADAŁ DZIECKO! Obraz MRI do interpretacji klinicznej; Ważna ocena stanu ogólnego, wyników badań; Stan fizyczny i psychiczny; ogólna wydolność, przyjmowane leki

Opis MRI do interpretacji klinicznej , Niskie położenie migdałka móżdzku ; mogłoby wskazywać na Zespół Arnold-Chiari : rezonansu magnetycznego mózgowia wykonana sekwencjami FSA, SE i GE w obrazach T1 i T2 zależnych w sekwencji flair, dwi i swi oraz ze wzmocnieniem kontrastowym. Po obu stronach robaka móżdżku widoczne są symetrycznie pojedyncze bardzo drobne ogniska o sygnale zbliżonym do kory mózgowej i wymiarach rzędu 3x1,5mm Bez cech patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Ich obraz łagodny trudny do oceny z uwagi na małe rozmiary - być może dyskretne ogniska heterotopii istoty szarej? zwraca uwagę prawy migdałek móżdżku schodzący na około 5 mm poniżej płaszczyzny otworu Wielkiego co stanowi granicę normy."

Do dalszej konsultacji i obserwacji

Pozdrawiam