Co oznacza wynik MR mózgowia 54-latki?

Proszę o interpretację wyniku - tomografia rezonansu magnetycznego mózgowia wykonana sekwencjami FSE, SE i GE w obrazach T1 i T2-zależnych, sekwencjami FLAIR, DWI i SWI. Podkorowo w prawym płacie ciemieniowym i lewym czołowym dostrzega się pojedyncze drobne ogniska średnicy 2,5-3,5 mm o podwyższonym sygnale w obrazach FLAIR. Ich obraz niespecyficzny-prawdopodobnie zmiany degeneracyjne na tle naczyniopochodnym. Ku tyłowi od migdałków móżdżku w linii środkowej zwraca uwagę lokalne niewielkie poszerzenie przymózgowej przestrzeni płynowej do 9 mm - w tej lokalizacji nie można wykluczyć drobnej torbieli pajęczynówki. Innych istotnych zmian ogniskowych w mózgowiu nie dostrzega się. Nie wykazano obecności obszarów ograniczenia dyfuzji wody ani zmian pokrwotocznych. Brak danych dla wewnątrzczaszkowego procesu wypierającego. Układ komorowy i pozostałe wewnątrzczaszkowe przestrzenie płynowe w normie. Pogrubienie śluzówki zatoki klinowej.

Nie analizujemy wyników badań pacjentów nie znając ich historii klinicznej. Może to zrobić lekarz, który zlecił daną diagnostykę. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas odpowiedzi ze strony portalu.