Co może oznaczać takie badanie MRI?

Dzień dobry, proszę o interpretację wyniku. Badanie MRI wykonano w sekwencjach T1, T2, T2 FLAIR-zależnych w trzech płaszczyznach, angio MR, przed i po wzmocnieniu kontrastowym. W istocie białej przykomorowej w płatach czołowych i ciemieniowych widoczne są bardzo drobne hyperintensywne obszary w obrazach T2-zależnych oraz FLAIR - zmiany niespecyficzne odpowiadające najprawdopodobniej lokalnej gliozie towarzyszącej poszerzonym przestrzeniom okołonaczyniowym. Przysadka modelowana od góry przez zbiorniki nadsiodłowe. Torbielka szyszynki wlk. 4mm. Innych zmian w mózgowiu nie widać. W wykonanym badaniu angio MR w obrębie zobrazowanych struktur naczyniowych patologicznych zmian nie widać, jedynie węższy odcinek A1 t.mózgu przedniej prawej - wariant rozwojowy. Układ komorowy ustawiony pośrodkowo - asymetria rogów skroniowych komór bocznych z izolowanym poszerzeniem rogu skroniowego komory bocznej prawej, jak poprzednio. Zbiorniki podstawy wolne. Patologicznego wzmocnienia po CM nie widać.

Lek. Tomasz Budlewski

Jaki powod badania ? Proszę zgłosić się do lekarza zlecającego powyższe badania