Co oznacza wynik badania głowy i zatok?

Badanie wykonano w sekwencjach EP 2D DIFT, T1 SE, T2 TSE, T2 TIRM DARK DARK-FLUID przeglądowe oraz T1 SE MTC i T1 FL2D po dozylnym podaniu gadolinu w płaszczyznach strzalkowychczolowych i poprzecznych w wartwach o grubości 3mm i 5mm. Obustronnie w strukturach głębokich mózgu i podkorowo w istocie białej widoczne są liczne,hypointensywne ogniska w obrazkach T1 zależnych i hyperintensywne w obrazkach T2 zależnych. Obraz powyższy odpowiada rozsianym zmianom o charakterze naczyniowopochodnym, częściowo w fazie gliozy. Ciało modzelowate zwężone o jednostajnym sygnale,z ogniskamii gliozy wokół komór. Układ komorowy nieprzemieszczony,nieuciśnięty,miernie porzerzony. Wokół komór bocznych widoczne są zmiany o typie leukoaraiosis. Zbiorniki przymózgowe poszerzone-cechy zaników korowych. Niewielkiego stopnia zmiany zanikowe kory móżdżku. Skrzyżowanie nerwów wzrokowych i zbiorniki nadsiodłowe oraz struktury zatok jamistych obustronnie-prawidłowe. Sluzówka komórek sitowych i zatok szczękowych pogrubiała i obrzęknięta. Drobne torbiele w zachyłku zębodołowym prawej zatoki szczękowej-zmiany zapalne. Po dożylnym podaniu kontrastu obszarów patologicznego wzmocnienia w obrębie mózgowia nie stwierdzam. Mogłabym prosić o pomoc jak to odczytać?

W mózgowiu choroba drobnych naczyń - celowa suplemnetacja ( preparaty dr Ratha) B wskazane jest oznaczenie poziomu witaminy D3 OH .Konieczna ocena dobrego laryngologa