Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym świadczy wynik MR mózgowia kobiety?

Badaniem MR objęto mózgowie w sekwencjach SE, TSE, TIRM, DWI/ADC, w obrazach T1- i T2- zależnych, w trzech płaszczyznach, bez dożylnego podawania środka kontrastującego. W podkorowej istocie białej obu półkul mózgu, głównie w płatach czołowych, widocznych jest kilka niewielkich ognisk podwyższonego sygnału w obrazach T2-zależnych i TIRM, o wielkości do ok.5mm - najprawdopodobniej o charakterze naczyniopochodnym. Poza tym mózgowie prawidłowe, bez uchwytnych innych zmian ogniskowych. Obraz MR móżdżku i pnia mózgu w normie. Ciało modzelowate bez zmian. Kąty mostowo-móżdżkowe obustronnie w normie. Przysadka niepowiększona. W sekwencji DWI i na mapie ADC cech ograniczenia dyfuzji nie wykazano. Układ komorowy ustawiony pośrodkowo, nieposzerzony, z dyskretną rozwojową asymetrią szerokości komór bocznych (P>L). Niewielkie przyścienne zgrubienia śluzówki lewej zatoki szczękowej i sitowia. Płyn w pojedynczych komórkach wyrostka sutkowatego lewej kości skroniowej. Poza tym nie widać zmian w objętych badaniem odcinkach zatok obocznych nosa ani piramid kości skroniowych. WNIOSKI: Niewielkie zmiany w istocie białej półkul mózgu - najprawdopodobniej o charakterze naczyniopochodnym. Poza tym obraz MR mózgowia w granicach normy. Niewielkie zmiany pozapalne lewej zatoki szczękowej i sitowia. Proszę o interpretację badania,dodam ze od jakiegos czasu miewam bole glowy ,pozdrawiam 
KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Celowe jest badanie EEG. Zmiany w NMR sugerują chorobę drobnych naczyń, clowe przyjmowanie preparatów z koalicji dr Ratha ( Arteriforte, Vitacor plus Phytobiologicals)

Doświadczony neurolog i neurochirurg.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy