Spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej, zachowana wysokość trzonów kręgowych
Prosze o interp.wynikow MR kregoslupa szyjnego.Badanie uwidocznilo splycenie fizjologicznej lordozy szyjnej.Wysokosc trzonow kregow zachowana.Dyskretne cechy dehydratacji krazka C5/C6.na poziomie c5/c6 widoczne niewielkie uwypuklenie tylne struktur krazka miedzykregowego brz ucisku struktur nerwowych.od poziomu c5 do c8 widoczne niewielkie poszerzenie kanalu srodkowego rdzenia - hydrosyringomyelia. Dodam iz odczuwam duzy bol w okolicy odc.szyjnego zawroty glowy omdlenia i utrata przytomnosci

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Wynik opisuje niewielkie zmiany, sugeruję kontrolę u neurochirurga ewentualnie wykonanie usg tętnic szyjnych, gdy są zwężone mogą dawać opisane objawy.
Pozdrawiam
Spłycenie lordozy szyjnej (naturalne wygięcie kręgosłupa do przodu) ma związek ze zwiększonym napięciem mieśni przykręgosłupowych w odcinku szyjnym. To wymaga postępowania rehabilitacyjnego. Wynik nie wskazuje na konieczność działań inwazyjnych.