Spłycenie lordozy lędźwiowej u 46-latki a kłopoty z mową, pamięcią i ruchem

Witam kobieta lat46 rolniczka. Opis badania Spłycenie lordozy lędżwiowej .Obniżenie wysokości krążka międzykręgowego l5-s1 ze sklerotyzacją blaszek granicznych przyległych trzonów kręgowych. Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze na przednich powierzchniach trzonów kręgów w dolnej części kręgosłupa L.Dodm że choruje od 10 lat i w skrócie opisałam jedno z badań .Od jakiegoś czasu zaczeły się u mnie kłopoty z mową i pamięcią oraz z ruchem .Co mam dalej roić czy da się to wyleczyć .

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany najprawdopodobniej nie mają związku z z zaburzeniami mowy czy pamięcią. Wskazane jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę udać się do lekarza.